Bardzo Dziwna Ale Dobra Metoda Aby Zbadać

Co toOutsourcing? To korzystanie ofert innych osób wykonujących usługi na potrzeby nasze, coraz częściej używany jest również na naszym rynku medycznym.

Od paru lat z dużymsukcesem zdaje egzamin w radiologii do szybkiego opisu obrazów. Używany jest zarówno przez niewielkie, jak i większe jednostki medyczne.

Na czym polega teleradiologia ? I jakie korzyści powinna zapewnić dla Twojego gabinetu lekarskiego?

Nowe technologie informatyczne, jak i powszechny dostęp do Internetu, pozwoliły na powstanie systemów teleradiologicznych.

Jak działa teleradiologia ?

Podstawowy schemat tego systemu bierze pod uwagę główną jednostkę popularnie nazywaną jako centrum opisowe również miejsca medycyny które są wpisane do sieci. Szpitale a nawet przychodnie używające oprogramowania teleradiologicznego mają dostęp do systemu, w którym jest możliwość dodawać powstałe obrazy diagnostyczne oraz zlecać lub wykonywać opisy.

Z kolei zadaniem centrum opisowego można nazwać nadzorowanie obrazami lub opisami oraz przypisywanie ich do lekarzy dokonujących analizy.

W praktyce wygląda to następująco – placówka medyczna wykonuje cyfrowe teleradiologia obrazy diagnostyczne i wysyła je do systemu teleradiologicznego ze wskazaniem, jak mocno wymagane jest wykonanie jego analizy.

Obraz przez internet trafia do centrum opisowego, które zarządza nowymi zleceniami i przypisuje je do konkretnych lekarzy.